אנימורפיה

קרבי רוזאנס

ספר צביעה
שנת הוצאה: 2015

Animorphia

קרבי רוזאנס

ספר צביעה
שנת הוצאה: 2015

Animorphia

קרבי רוזאנס

ספר צביעה
שנת הוצאה: 2015

Animorphia

האמן קרבי רוזאנס, תושב הפיליפינים, הוא כוכב רשת, ודאי במונחים של מאייר, עם מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות השונות (פייסבוק, אינסטגרם, טאמבלר, Deviantart). הפופולאריות שלו הובילה תאגידי ענק להזמין אצלו עבודות – בין השאר, פנו אליו ממאזדה, נייק ופורד. גם המוציא לאור הבריטי LOM Art, חברה בת של Michael O’Mara books, התוודע אל עבודתו ברשת, וביקש ממנו ליצור ספר צביעה למבוגרים. כך נולד אנימורפיה, ספר הצביעה של קרבי רוזאנס למבוגרים, שראה אור במדינות רבות בעולם, וגם בישראל, בהוצאת כנפיים וכתר.

רוזאנס מאייר בעיקר בעט שחור דק ו”משרבט” בעזרתו עולם ייחודי מלא יצורים, שעל פניו נראים ברורים מאליהם – נמר, שקנאי, זברה. מבט מקרוב יגלה כי הם מורכבים מיצורים ואובייקטים קטנים מהם, ריאליסטיים ופנטסטיים, המשתלבים לכדי קומפוזיציות גדולות ומלאות דמיון. האיורים של רוזאנס מקבילים במידה רבה לאותן תמונות מוכרות וגדולות המורכבות ממיליון תמונות קטנטנות.

רוזאנס למד באוניברסיטה מחשבים, ואין לו כל השכלה פורמלית באיור, שהחל אצלו כתחביב ונהפך למקצוע במשרה מלאה. הוא הפך את השרבוט, שמתחיל אצל רובנו מתוך היסח הדעת, ללב יצירתו – המחושבת, העשויה בסגנונו הייחודי, האישי.

באחד הראיונות הוא סיפר: “אני מאייר מאז שאני זוכר את עצמי, עוד לפני שלמדתי בבית ספר. אני זוכר שהיו לי שיעורי בית בציור, והיינו צריכים לאייר את בית החלומות שלנו. ניסיתי לאייר את הבית שלי, ובסוף קרעתי את כל הדפים. זה היה נורא. אמא שלי באה לעזור לי, ובמהירות ציירה בית פשוט ונפלא. זה יצר אצלי מוטיבציה ללמוד לאייר. התחלתי לצייר את חברי ללימודים, ודמויות שאהבתי מסדרות אנימה של שנות התשעים. מאותו רגע האמנות והאיור הפכו חלק ממני.”

וכמה זמן נמשכת העבודה על האיורים המורכבים האלה? תלוי, כמובן, בגודל האיור, בטבעו ובנושאו. איורים קטנים, הוא אומר, כשעתיים עד חמש שעות. איורים בגודל A4 – כשלושה ימים לפחות. והעבודה על האיורים הגדולים ממש יכולה להימשך כשלושה חודשים.

והנה כמה ציורים מתוך אנימורפיה שנצבעו על ידי נשים בארץ ובעולם:

ספרי צביעה נוספים