הסיפור של פצפונת

נטלי בלהסן
איורים: אפרת דהאן

עורכת: רונית רוקאס
מעצבת: מיכל מגן
לגילאי 6-2
שנת ההוצאה: 2020
לרכישה:

עורכת: רונית רוקאס
מעצבת: מיכל מגן
לגילאי 6-2
שנת ההוצאה: 2020
לרכישה:

עורכת: רונית רוקאס
מעצבת: מיכל מגן
לגילאי 6-2
שנת ההוצאה: 2020
לרכישה:

ספרה של נטלי בלהסן, המלווה באיוריה המרהיבים של אפרת דהאן, מספר על פריצת גבולות, עצמאות, והצורך להשמיע את קולך גם כשאת הכי קטנה.

תצלום: אפרת דהאן

בלהסן מספרת את סיפור הרפתקאותיה של הבובה המפורסמת בעולם – בבושקה (כפי שנהוג לכנות אותה כאן או מטריושקה כשמה המקורי) – המחביאה בתוכה בובות דומות לה. פצפונת, הבובה הקטנה ביותר במשפחה, מוצאת עניין ויופי עצום בכל דבר שהיא רואה, בדומה ליכולת הפליאה והדמיון האופיינית מאוד לילדי הגן.

אבל יש לה בעיה: היא מרגישה שלא משתפים אותה. איך זה שכולן צוחקות ונהנות ורק היא לא מצליחה לשמוע על מה הן מדברות?

פצפונת מחליטה לשנות את המצב. היא יוצאת החוצה בכוחות עצמה, מגלה את העולם, והוא גדול ומלא הרפתקאות. כשהיא חוזרת, מלאת געגועים, היא מגלה תגלית נוספת, חשובה לא פחות: גם הפצפונת ביותר יכולה להשמיע את קולה ולספר את הסיפור שלה. וזה יכול להיות הסיפור המופלא מכולם.

נטלי בלהסן, ילידת 1983, מחברת ספר הילדים "גברת מגזרת" (הוצאת הקיבוץ המאוחד), שצעד במצעד הספרים של משרד החינוך ותורגם לכמה שפות. בוגרת תואר ראשון בביולוגיה ובספרות ותואר שני בספרות מאוניברסיטת תל אביב.

אפרת דהאן, ילידת 1988, בוגרת מסלול איור ואנימציה במכללת שנקר. סרטים שביימה והנפישה הוצגו בפסטיבלים בארץ ובעולם. "פצפונת" הוא ספרה הראשון. בזכות סגנונה הייחודי והמרהיב, היא כבר נמצאת בתהליך יצירה לספרה החדש של רונית רוקאס, המו"לית והעורכת של הוצאת כנפיים.

דף צביעה להדפסה

מתוך הביקורת

"הסיפור מצליח ללכוד את המורכבות החברתית והמשפחתית שבה נתון הילד. צעיר מהאחרים ומחוסר ניסיון, אולם גם סקרן ורוצה להתוות דרך משלו. אחת הסיבות שפצפונת רוצה ליצור סיפורים משלה, היא שהסיפורים של הגדולות ממנה פחות מובנים לה. היציאה למסע מאיימת על הבבושקות הגדולות אולם השיבה ממנו מלמדת כי למידה והיבדלות אינן טומנות בחובן פירוק אלא להפך – הן רק מחברות יותר את בני המשפחה או את קבוצת השווים… האיורים עוצרי הנשימה של המאיירת המחוננת אפרת דהאן מאפשרים גם קריאה עצמאית של הסיפור, דרך הציורים השונים." – ד"ר שי רודין. לביקורת המלאה.

"הכותבת נטלי בלהסן והמאיירת אפרת דהאן יצרו יחד מעין אגדה מודרנית על כוחו של סיפור ועוצמתן של מילים, על התשוקה לעצמאות מול המחויבות למשפחה, עם איורים משובבי נפש." – טל מרמלשטיין, ישראל היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.