בארץ השמיכה

כתבה ואיירה:
נטלי בלהסן

עורכת: רונית רוקאס
מעצבת: ליהי בר-חיים
לגילאי 6-3
שנת ההוצאה: 2023
לרכישה:

כתבה ואיירה:
נטלי בלהסן

עורכת: רונית רוקאס
מעצבת: ליהי בר-חיים
לגילאי 6-3
שנת ההוצאה: 2023
לרכישה:

כתבה ואיירה:
נטלי בלהסן

עורכת: רונית רוקאס
מעצבת: ליהי בר-חיים
לגילאי 6-3
שנת ההוצאה: 2023
לרכישה:

***זוכה פרס סאסא סאטון על מקוריות איורית***

יש ילדים שסופרים כבשים שחורות ולבנות, עד שנרדמים. אבל לי יש שמיכת טלאים, שסבתא תפרה לי בכל הצבעים. ואם קשה לי בחושך להירדם לבד, אני יוצאת לטייל בשבילי הבד.”

הסופרת והמאיירת נטלי בלהסן יצאה ללקט בדים, חוטים וחרוזים. היא רקמה במלאכת טלאים סיפור נפלא על ילדה שמתקשה להירדם, על כוחם של משחקי דמיון לסייע בהתמודדות עם קשיים וחששות, על החשיבות של השמירה על הטבע שסובב אותנו, על התמודדות עם מכשולים ועל היכולת שלנו לתקן את מה שקלקלנו.

במסע פוגשת הילדה בעלי חיים שונים, נופים ארץ ישראליים יפהפיים, צמחי בר ושדות צבעוניים, ושלולית חורף מעוטרת שושנות מים.

האדמה שם רקומה, והשמש – כפתור. לכן חשוב מאוד לזכור: לקטוף רק את מה שמותר, ולא לקלקל שום תפר או חוט, אפילו לא בטעות. אז מה קורה כשחוט אחד נקרע? האם ילדה אחת קטנה, שאיננה באמת נסיכה, תצליח להציל את ארץ השמיכה?

בארץ השמיכה הוא ספרה הרביעי של נטלי בלהסן. ספרה הראשון גברת מגזרת (הוצאת הקיבוץ המאוחד) זכה בעיטור אנדרסן ותורגם ליפנית, סינית וקרואטית. כל ספריה נבחרו למצעד הספרים של משרד החינוך. נטלי בלהסן היא בוגרת תואר ראשון בביולוגיה וספרות, תואר שני בספרות ובוגרת בית הספר “מאיירימים” של ליאורה גרוסמן.

מנימוקי השופטים לזכיית “בארץ השמיכה” בפרס סאסא סטון למקוריות איורית:

“הספר ‘בארץ השמיכה’ של נטלי בלהסן הוא מלאכת מחשבת של מילה ואיור. היוצרת מצליחה ליצור עולם איורי מרהיב דרך תפירת האיורים בעצמה בשילוב בדים וכלי תפירה. העולם הויזואלי מתכתב עם העלילה אך גם מתפקד כיחידה משמעותית נפרדת ושלמה. הגיבורה, שחווה נדודי שינה, זונחת את ספירת הכבשים הישנה והמוכרת, ויוצאת למסע בארץ השמיכה, שתפרה לה סבתה. פרס למקוריות בגין השימוש בטכניקה איורית חדשנית מוענק לנטלי בלהסן על כך שתפרה ושילבה בין מתודות איוריות בספרה ‘בארץ השמיכה'”.

הצצה לתוך הספר:

ספרים נוספים מאת נטלי בלהסן